Bine ați venit !

Școala Gimnazială Nr.2 Sebeş este o şcoală de elită din judeţul Alba. Dispune de un corp profesoral cu o mare competenţă şi dăruire în pregătirea şi educarea elevilor preocupat de asigurarea unei instruiri moderne şi eficiente.

În Școala Gimnazială Nr.2 Sebeş își desfășoară activitatea peste 860 de elevi, repartizați în 33 de formațiuni de studiu, sub îndrumarea a peste 50 de cadre didactice calificate.

Școlii Gimnaziale Nr.2 Sebeș îi sunt arondate următoarele unități de învățământ:  Grădinița cu Program Prelungit Nr.3 Sebeș, Școala Gimnazială Răhău și Grădinița cu Program Normal Răhău.

Școala Gimnazială Nr.2 Sebeş îţi oferă o gama largă de activităţi extracurriculare desfaşurate în colaborare cu diferite organizaţii, fundaţii şi instituţii.

Vă așteptăm cu drag!